EchoGeneration MidnightEdition HorizontalKeyArt 4K 3840x2160 NoLogo scaled

Echo Generation: Midnight Edition – recenzja

Ostatnio grałem w Echo Generation: Midnight Edition na PC i powiem wam, że pozytywnie mnie ta gra zaskoczyła. To gra RPG turowa z elementami przygodówki, osadzona w małym miasteczku nawiedzanym przez dziwne wydarzenia. Nie spodziewałem się po niej wiele, ale trafiła w mój gust.

Stranger Things po polsku?

EchoGeneration MidnightEdtion Screenshot 1080p 03 Junkyard Boss Bullet Fan

Historia zaczyna się w stylu popularnego serialu Stranger Things. Jesteśmy nastolatkiem mieszkającym w spokojnym, amerykańskim miasteczku. Nagle wszystko się zmienia, gdy dochodzi do tajemniczego wypadku. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy: dzieci znikają, a w okolicy pojawia się podejrzana korporacja. Zamiast kręcić film o horrorze, jak pierwotnie planowaliśmy, sami stajemy się bohaterami horroru.

Przygoda i walka

EchoGeneration MidnightEdtion Screenshot 1080p 14 Critter Attack Meowsy

Echo Generacja przypomina bardziej grę przygodową z elementami RPG niż klasycznego RPG-a. Główny nacisk kładzie się na zbieranie przedmiotów, odkrywanie nowych lokacji i rozwiązywanie zagadek. Przemierzając kolejne miejsca, czułem ciągłą ciekawość, co czeka mnie dalej.

Walka też jest całkiem niezła. System inspirowany jest trochę grą Mario RPG, ale oferuje więcej głębi. Podstawowe ataki polegają na wciskaniu przycisku w odpowiednim momencie, natomiast bardziej zaawansowane ruchy wymagają wykonania prostych minigier. System walki jest angażujący, a zdobywanie nowych umiejętności (dzięki komiksom, które znajdujemy) motywuje do dalszej gry.

EchoGeneration MidnightEdtion Screenshot 1080p 09 Fast Travel UI

Najbardziej spodobała mi się atmosfera gry. Grafika w stylu voxel art jest bardzo ładna, a każde miejsce wygląda inaczej i buduje napięcie. Jednak gra trochę kuleje pod względem fabuły. Chociaż historia jest intrygująca, to postaciom brakuje głębi i charakteru. Szkoda, bo historia miała potencjał.

Rozgrywka
Grafika
Dźwięk
Przyjemność z gry

Warto zagrać?

EchoGeneration MidnightEdtion Screenshot 1080p 11 Quest Tracker Journal Entry Complete

Mimo tych drobnych wad, Echo Generacja: Midnight Edition to świetna gra na 8 godzin zabawy. Łączy w sobie uroczą opowieść, ciekawe zagadki i satysfakcjonującą walkę. Nie jest to wymagający tytuł, ale i tak bawiłem się świetnie. Jeśli lubisz tego typu gry i przegapiłeś premierę pierwotnej wersji, to zdecydowanie polecam Midnight Edition!

Nasza ocena jakości
Ocena użytkowników:
[Oddanych głosów: 1 Średnia ocena: 5]

Podobne gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *