image 31

Recenzja gry Headbangers: Rhythm Royale

Headbangers: Rhythm Royale to gra, która w nietypowy sposób łączy dwa popularne gatunki: battle royale i grę rytmiczną.Okazało się, że gry tego typu potrafią wciągnąć nawet najbardziej wymagających graczy, a rozgrywka Headbangers była całkiem ciekawa.

W oparciu o prostą koncepcję, w grze wcielasz się w jednego z trzydziestu gołębi rywalizujących w czterech różnych minigrach związanych z muzyką. W każdej rundzie eliminowani są najgorsi gracze, aż pozostanie tylko jeden w finale. Podobieństwo do gier takich jak Fall Guys jest oczywiste, ale Headbangers oferuje o wiele więcej – rytm i zabawę w przyciskanie odpowiednich klawiszy w odpowiednim momencie.

image 33

Większość minigier w Headbangers jest dość prosta. Jedna z pierwszych, którą miałem okazję zagrać, polegała na powtarzaniu ruchów stretchingowych instruktora fitnessu gołębi, trzymając rytm. W kolejnej musiałem trafiać w odpowiednie klawisze na wielkiej płycie gramofonowej, które obracały się zgodnie z muzyką. Po ukończeniu gry zakwalifikowałem się do kolejnej miniatury.

Na pewno myślisz, że te gry brzmią podobnie (i byłbyś w części słuszny), ale jest też wiele naprawdę kreatywnych opcji. Zwłaszcza podobała mi się minigra, w której musiałem ocenić, jak szeroko otwarte były usta na każdym zdjęciu śpiewaka operowego, aby móc zaśpiewać fragmenty muzyki klasycznej. W szczególności spodobało mi się to, że nigdy nie wiedziałem, jaką piosenkę otrzymam.

Zaskoczeniem było dla mnie, że są nawet minigry, które nie wymagają umiejętności rytmicznych. To miłe przejście, gdy w jednym momencie musisz wybrać różne instrumenty muzyczne z utworu, a w innym musisz zapamiętać, ile razy różni bohaterowie śpiewają. Z 23 różnymi minigrami jest pewne zróżnicowanie, choć byłem trochę rozczarowany, kiedy po kilku rundach zacząłem napotykać powtarzające się gry.

Jednak to właśnie postęp w grze może sprawić, że będziesz w nią zagłębiać się coraz bardziej. Tak jak w każdej dobrej grze typu battle royale, istnieje darmowa przepustka bojowa, którą można przejść w każdym sezonie gry, odblokowując różne kosmetyczne akcesoria i pozy. Istnieją również specjalne zadania do wykonania, które odblokowują wyjątkowe i bardziej ekscytujące kostiumy dla twojego gołębia.

image 34

W Headbangers jest wiele zabawnych opcji do ubrania twojej postaci. Od szalonych afro po strój skrzypca na całe ciało, na pewno znajdziesz coś, co pasuje do twojego gustu.

W trakcie gry można natknąć się na wiele zabawnych momentów. Na przykład, podczas oczekiwania na kolejną rundę gry, można bezustannie obracać głową swojego gołębia, a nawet zdobywać dodatkowe punkty za to. Warto również zwrócić uwagę na przedmioty, które latają nad głowami graczy między rundami. Jeśli uda ci się je złapać, możesz otrzymać dodatkowe punkty lub atakować swoich przeciwników.

Moje doświadczenie z grą Headbangers było całkiem przyjemne, ale pojawiło się kilka problemów. Sama rozgrywka nie wydaje się być wyjątkowo unikalna, szczególnie gdy grałem w miniaturę identyczną jak w znanej minigrze Rhythm Heaven. Mimo liczby 23 różnych miniatur, po kilku rundach zaczynałem czuć, że mam już jej dość.

Headbangers: Rhythm Royale oferuje oryginalne podejście do gatunku battle royale, koncentrując się na rytmie. Niestety, brak różnorodności oznacza, że nigdy nie miałem ochoty grać w nią dłużej niż kilka rund, zanim przełączę się na coś innego. Gra jest wystarczająco zabawna, i być może z grupą przyjaciół będziesz się nią bawić bardziej, ale nie mogę sobie wyobrazić, że stała się jedną z moich regularnych gier multiplayer.

Nasza ocena jakości
Ocena użytkowników:
[Oddanych głosów: 0 Średnia ocena: 0]

Podobne gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *