HeavyDutyChallenge 6

Recenzja gry Offroad Truck Simulator: Heavy Duty Challenge

Kiedy pierwszy raz odpaliłem „Offroad Truck Simulator: Heavy Duty Challenge„, spodziewałem się fajnej przygody z ciężarówkami w roli głównej. Niestety miałem trochę problemów technicznych, ale pomijając je to sam gameplay jest całkiem przyjemny.

Rozgrywka krok po kroku

HeavyDutyChallenge 4

Gra „Heavy Duty Challenge” to symulator ciężarówki w terenie, w stylu Mudrunnera (dawne Spintires). Jeśli lubisz powoli forsować się przez błoto i skały, możesz się tu poczuć jak w domu. Musisz wybierać odpowiedni tryb napędu, zmieniać biegi i uważać na punkty kontrolne. Pierwsze godziny z grą nie są najłatwiejsze. Mi zajęło chwilę, zanim ogarnąłem co i jak.

Start gry jest… dziwny. Po tutorialu wrzucają nas w środek „polowania” na punkty kontrolne i właściwie niewiele jest wskazówek, co robić. Łatwo się zgubić w grze.

HeavyDutyChallenge 10

Kiedy już przebrniesz przez ten początek, same wyścigi po torach w różnych krajach wypadają całkiem spoko. Są przeszkody, które trzeba pokonać, dociera się do mety i jest satysfakcja. Tylko nie licz na wielkie wyzwanie – ja dawałem radę na drugim biegu na czteronapędzie bez większych problemów. Jak utknąłem, wystarczyło wcisnąć przycisk i wróciłem na ostatni checkpoint. Nie ma więc zbyt wielu sytuacji, w których musiałbym się naprawdę natrudzić.

Jeśli chodzi o rywalizację, to są tablice liderów online. To zawsze jest fajny sposób, aby wrócić do gry i sprawdzić jak nasze wyniki wyglądają na tle znajomych.

Ciężarówki i tuning

HeavyDutyChallenge 2

Możesz modyfikować swoje ciężarówki, a różnica w osiągach jest odczuwalna. Dostałem mnóstwo kredytów w grze, więc mogłem sobie pozwolić na eksperymenty z tuningiem. Zdobywanie ich poprzez grę jest jednak trochę powolne.

Jednak gra ciągle jest taka bez emocji. Gdy grasz, nie ma żadnej muzyki – tylko warkot silnika. A gdy przejdziesz etap, to nagle wracasz do menu bez żadnych fanfar.

Ocena

HeavyDutyChallenge 5

„Heavy Duty Challenge” jest grą z gatunku „albo się wciągniesz, albo odłożysz na półkę”. Słaby start może zniechęcić, ale późniejsze etapy są nawet w porządku. Jest kilka lepszych gier z symulacją ciężkiego sprzętu, ale jeśli jesteś fanem dużych maszyn i znudziłeś się grami takimi jak Mudrunner, ta gra może cię zainteresować.

Licencja od Europa Truck Trial jest dużym plusem, z 12 dokładnie odtworzonymi ciężarówkami i wsparciem dla kierownic i padów. Niestety, gra ma trochę poważnych słabostek. Powolne tempo off-roadu nie przemówi do każdego. Jeśli jednak chcesz spróbować nowej gry z gatunku Mudrunnera to nie zaszkodzi wypróbować Offroad Truck Simulator: Heavy Duty Challenge®.

Nasza ocena jakości
Ocena użytkowników:
[Oddanych głosów: 0 Średnia ocena: 0]

Podobne gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *