synergylogo

Synergy – relaksujący city builder

Ostatnio zagrałem w grę o budowaniu miasta o nazwie Synergy. To coś zupełnie nowego w porównaniu do typowych city builderów jak Cities Skylines, w które grałem wcześniej. W Synergy nie tyle walczymy z naturą, ale raczej uczymy się z nią współżyć.

image 27

Pierwsze, co mnie urzekło, to oprawa graficzna. Choć gra utrzymana jest w stylu pixel art, to krajobrazy są naprawdę ładne. Niestety, świat gry wydaje się trochę pusty. Brakuje mi zwierząt czy chociaż wiatru poruszającego roślinami. Mimo wszystko doceniam styl artystyczny i klimat gry.

W Synergy zamiast typowych farm mamy pola do zbierania zasobów. Musimy jednak być ostrożni, bo ta dziwna planeta jest trochę niebezpieczna i źle reaguje na zbyt intensywną eksploatację. Trzeba więc uczyć się, jak pobierać surowce w sposób zrównoważony, by nie naruszyć delikatnej równowagi.

Na początku gry wydaje się to trochę trudne – musimy zrozumieć, jak działają zasoby i jak je pozyskiwać. Na szczęście gra posiada tutorial, który wyjaśnia podstawy. Fajną rzeczą jest to, że domy możemy budować z różnych materiałów – nie musimy mieć akurat drewna czy kamienia, by zapewnić schronienie naszym mieszkańcom.

image 28

Gra posiada drzewo technologii, które pozwala nam odblokowywać nowe budynki i ulepszenia. Im dalej jesteśmy w grze, tym więcej możliwości mamy do dyspozycji. Sama rozgrywka jest dość typową dla city builderów – dbamy o potrzeby mieszkańców, by ci mogli produkować więcej rzeczy i rozwijać naszą osadę.

Plusy:

  • Piękna grafika pixel art
  • Ciekawy system zbierania zasobów w zgodzie z naturą
  • Możliwość budowania domów z różnych materiałów
  • Rozbudowane drzewo technologii
  • Przejrzysty interfejs

Minusy:

  • Świat wydaje się trochę pusty i mało dynamiczny
  • Brakuje pogody i efektów wizualnych
  • Rozgrywka początkowo może być trudna
image 29

Synergy to ciekawa gra dla fanów city builderów, którzy szukają czegoś nowego. System zbierania zasobów w zgodzie z naturą to fajny pomysł, który wyróżnia ją na tle innych produkcji. Jednak gra ma też swoje wady, jak pusty świat i początkową trudność.

Rozgrywka
Grafika
Dźwięk
Przyjemność z gry

Czy polecam?

Jeśli szukasz klasycznego city buildera, to Synergy może nie być najlepszym wyborem. Ale jeśli lubisz gry strategiczne z nutką ekologii i chcesz spróbować czegoś mniej standardowego, to warto dać jej szansę.

Synergy kupicie obecnie za 103,49zł na Steamie, gra ma polskie napisy.

Nasza ocena jakości
Ocena użytkowników:
[Oddanych głosów: 0 Średnia ocena: 0]

Podobne gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *