39 Days to Mars

39 dni na Marsa – recenzja gry

Nie uwierzycie, ale ostatnio postanowiłem podróżować na Marsa! Tak, dosłownie przeniosłem się tam w 39 dni, dzięki grze komputerowej o nazwie 39 Days to Mars. Tak, tak, brzmi to zupełnie jak film science-fiction, ale to naprawdę prawda.

Zaczęło się to wszystko, kiedy otworzyłem grę 39 Days to Mars. Był to debiut studia It’s Anecdotal, które zaskakująco dobrze trenuje twój umysł i zdolności rozwiązywania problemów. Grę można grać solo, lub we dwójkę. Jest to gra typu puzzle-arcade, które możemy przechodzić razem z kimś. Jest tu sterowanie 2D, ale to jak my razem z kolegą/koleżanką sterujemy różnymi mechanikami jest niezwykle satysfakcjonujące.

39 Days to Mars5

Musimy na przykład zarządzać statkiem parowym (nazwanym HMS Fearful – strach się bać!), który ma nas zabrać na czerwoną planetę. Dzięki swoim umiejętnościom i pomysłowości stajemy się odważnymi odkrywcami. Świetnie, prawda? Tak myślałem!

To, co naprawdę mi się podobało w 39 Days to Mars, to niesamowita różnorodność zagadek. Każda z nich była unikalna i złożona – musiałem na przykład złapać klucz na wędkę, rozwiązać ukryty kod manipulując mechanizmem podobnym do konstelacji, albo nawet współpracować z innymi, aby obsługiwać windę. Niektóre z nich wydają się proste, ale w grze przeradzają się w coś znacznie bardziej fascynującego.

39 Days to Mars3

Niemniej jednak, zauważyłem pewien problem z kontrolą. Było to trochę niezręczne, zwłaszcza w trybie jednoosobowym, chociaż stało się bardziej skomplikowane, gdy musiałem współdziałać z innymi graczami. Ale cóż, to była część wyzwania.

Gra nie jest bardzo długa. Mój pierwszy raz z kolegą trwał około półtorej godziny i to mimo, że często tkwiliśmy w jednym miejscu, zastanawiając się, co zrobić. Pewnie, jeśli jesteś bardziej doświadczonym graczem, możesz skończyć szybciej. W 39 Days to Mars nie powinno się oczekiwać długotrwałego doświadczenia kooperacyjnego, ale raczej czegoś, co skończy się w jeden wieczór.

Jeżeli chodzi o prezentację gry 39 Days to Mars, jest ona naprawdę na miejscu. Gra ma estetykę przypominającą epokę wiktoriańską, a zarazem wygląda jak niebieski projekt, co idealnie pasuje do zagadek. Muzyka jest przez cały czas urocza, więc zawsze gdy próbujesz przetrwać kolejną trudną zagadkę, słyszysz przyjemną melodię.

Zaletą gry jest jej duża różnorodność zadań oraz urocze postacie w rolach głównych. Wizualnie gra jest bardzo atrakcyjna, a głosy Albert i Baxter są przyjemne dla ucha. Minusem jest skomplikowane sterowanie oraz krótki czas trwania rozgrywki.

39 Days to Mars4

Podsumowując, 39 Days to Mars to dobra gra dla każdego fana gier logicznych, brytyjskiego humoru i gier kooperacyjnych. Wyruszcie na swoją podróż na Marsa! Choć bywa momentami frustrująca, to jednak satysfakcja z rozwiązania skomplikowanych zagadek przynosi wiele radości.

Czy polecam 39 Days to Mars? Mimo kilku wad, zdecydowanie tak! Gra jest innowacyjna, ma śliczną estetykę i oferuje dużo zabawy. Jeśli lubisz gry logiczne, brytyjski humor, lub grę z kimś bliskim, to na pewno pokochasz tę grę. Wyrusz na swoją podróż na Marsa!

Nasza ocena jakości tego spolszczenia:
Ocena użytkowników:
[Oddanych głosów: 0 Średnia ocena: 0]

Podobne gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *