rogueprinceofpersia recenzja scaled

The Rogue Prince of Persia – roguelite od twórców Dead Cells

Pamiętam jeszcze stare gry o Prince of Persia! Kiedy więc zobaczyłem „The Rogue Prince of Persia” w Early Access na Steamie, od razu się skusiłem. Spodziewałem się czegoś w stylu Dead Cells, ale z parkourem. Okazało się jednak, że twórcy z Evil Empire poszli w zupełnie innym kierunku.

W tej grze Książę jest o wiele bardziej kruchy niż w poprzednich częściach. Nawet na początku rozgrywki łatwo zginąć, więc trzeba ostrożnie podchodzić do każdej walki. To mi się podoba – w końcu wymaga trochę myślenia, a nie tylko bezmyślnego machania mieczem.

Pięknie, ale… trochę nudno

image

Nie można odmówić grze pięknej oprawy graficznej. Wszystko działa płynnie, a sterowanie odpowiada natychmiast. Poziomy są liniowe, a nie otwarte jak w Metroidvaniach, ale to wcale nie przeszkadza.

Niestety, na razie jest tego po prostu za mało. Szybko się biega po tych samych lokacjach, a elementów roguelike’a jest niewiele. Za pierwszym razem poległem na ostatnim bossie, ale za drugim razem udało mi się już ukończyć grę. I miałem wrażenie, że robiłem ciągle to samo – walczyłem z podobnymi przeciwnikami, zbierałem trochę inne przedmioty.

Muzyka na piątkę, świat na trójkę

image 1

Soundtrack to zdecydowanie mocna strona gry! Można go słuchać w kółko i się nie nudzić. Niestety, tego samego nie mogę powiedzieć o świecie gry. O ile tła potrafią być naprawdę ładne, to same platformy, po których się skaczemy, są często nudne i puste. Brakuje im życia, szczegółów. Czuć, że można było dać z siebie więcej.

Walka wciąga, choć czasami sterowanie sprawiało mi trochę problemów. Książę czasem nie chciał zrobić tego, co chciałem – np. wykonać doskoku czy odwrócić się. No i broni jest po prostu za mało! Na razie widziałem tylko sztylet, miecz i topór. Mam nadzieję, że twórcy dodadzą więcej broni w przyszłości.

Poczekać czy kupić?

image 2

Jeśli jesteś fanem starych gier o Prince of Persia, to śmiało – kupuj! Cena nie jest wygórowana, a gra i tak daje sporo frajdy. Ale miej na uwadze, że to wciąż Early Access. Na razie rozgrywki jest trochę mało. Ale to trochę podobnie jak za początków Dead Cellsów.

Będę jednak śledził rozwój gry, bo potencjał jest! Twórcy muszą tylko dodać więcej zawartości i sprawić, żeby każda rozgrywka była inna. Wtedy The Rogue Prince of Persia może stać się naprawdę świetnym przedstawicielem gatunku roguelike.

Rozgrywka
Grafika
Dźwięk
Przyjemność z gry

Gra na razie nie ma polskiej wersji językowej.

Nasza ocena jakości
Ocena użytkowników:
[Oddanych głosów: 0 Średnia ocena: 0]

Podobne gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *