fallout new vegas spolszczenie

Fallout: New Vegas / Ultimate Edition spolszczenie

Gra Fallout: New Vegas w wersji podstawowej bez DLC, jak i Fallout: NV w wersji Ultimate Edition nie mają języka polskiego, jeśli nie zostały zakupione w wersji pudełkowej od Cenegi, lub bezpośrednio na Steamie.

Jeśli zatem kupiłeś klucz do gry u zagranicznego dystrybutora typu Fanatical czy w keyshopie to prawdopodobnie nie masz spolszczenia do F: NV. Jak to zmienić?

Najpierw pobierz spolszczenie do odpowiedniej wersji gry, do podstawki albo do Ultimate Edition. Jeśli masz podstawkę Fallouta z kilkoma DLC to pobierz podstawowe spolszczenie.

Pobierz “Spolszczenie do Fallout: New Vegas”

xk33vdtomgx1.html – Pobrano 18489 razy –

Pobierz “Spolszczenie do Fallout: New Vegas Ultimate Edition”

emtgv8vqv3vx.html – Pobrano 60342 razy –

Po pobraniu spolszczenia rozpakuj je i ustal w nim ścieżkę do folderu z grą, powinno to być coś w rodzaju:

C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\Fallout New Vegas\Data

To wszystko. Od teraz Fallout: New Vegas lub F:NV Ultimate Edition powinien być w pełni spolszczony, menu, dialogi, cutsceny z polskimi napisami itp.

Spolszczenie niestety nie działa natywnie z wersją Fallouta New Vegas na Epic Games Store. Powód? Wersja na Epicu jest zmieniona i nie obsługuje modów. Aby zadziałała, musimy zainstalować mod manager typu NVSE lub Vortex, więcej instrukcji np. tutaj lub tutaj.

Edit: niektórym osobom działa taka instrukcja pod spolszczenie Fallouta New Vegas na Epic:

Z katalogu DATA usunąć plik FalloutNVlang.esp, uruchomić polonizacje, wskazac katalog DATA, nastąpienie wyedytować plik Falloutdefault.ini i zamienić linie STestFile1=FalloutNV.esm na STestFile1=FalloutNV_lang.esp uruchomić FalloutNVLauncher.exe wybrać DATA FILES i zaznaczyć wszystkie okienka potem PLAY”

Jeśli szukacie pomocnych informacji o rozgrywce w Fallout: NV to polecamy stronę ConsoleBandit.

Nasza ocena jakości
Ocena użytkowników:
[Oddanych głosów: 55 Średnia ocena: 2.8]

Podobne gry

31 komentarzy

 1. Hmm troche watpie w te pliki skoro wrzucacie je na hosting gdzie maksymalne pobieranie wynosi 60kB/s XDD tak ciezko to wrzucic było np. na dysk google? Wracając przekonam sie za godzine gdyż tyle wynosi czas pobierania z tego hostingu plików o wadze ~150mb :)))

 2. czy spolszczenie działa z wersją na Epica? Dałem ścieżkę D:\FALLOUTNEWVEGAS\FALLOUT NEW VEGAS ENGLISH\DATA i przy przejściu dalej wyskakuje tylko: This program cannot update the installed version of Fallout New Vegas Ultimate Edition-spolszczenie because of the following reason: D:\FALLOUTNEWVEGAS\FALLOUT NEW VEGAS ENGLISH\DATA\Credits.txt:unknown version

 3. Witam, usunąłem plik jak doradził pan kkk, zainstalowałem spolszczenie oraz Vortex i jedynie co udało mi się spolszczyć to napisy w tle tzn. „wszystkie prawa zastrzeżone” itp. przy uruchamianiu gry. Napisy oraz dialogi dalej są angielskie.

 4. Witam, po usunięciu pliku oraz zainstalowaniu spolszczenia i zainstalowaniu Vortex udało się spolszczyć tylko komunikaty. Dialogi pozostały angielskie, co jeszcze można zrobić?

 5. Po osiągnięciu 9% instalacja zawsze mi się zatrzymuje i nie instaluje się dalej prosze o pomoc jeżeli ktoś wie jak to naprawić 😀

 6. Nie możecie zmienić hostingu na jakiś normalny? Jest wiele darmowych alternatyw np gofile.
  Pobieranie z prędkością 60kB/s jest żałosne

  1. Prawda, prędkość jest słaba, ale inne hostingi padają co kilka lat jak muchy i usuwają pliki, turbobit trzyma pliki 10+ lat

 7. Dziala komus to spolszczenie z wersja z epica? Chodzi o normalna wersje nie ulimate?? Jak tak to prosilbym o instrukcje jak zainstalowac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *