fifa jak zmienic komentarz na angielski

FIFA 17 – jak zmienić język komentarza?

Komentarz w grze FIFA 17 to dzieło duetu Dariusz Szpakowski i Jacek Laskowski. Ten drugi zastąpił Włodzimierza Szaranowicza w FIFA 16. O ile polski komentarz nie jest najgorszy, to szybko się nudzi i ciężko słuchać tych samych tekstów po setny raz. Dlatego w tym artykule wyjaśnimy jak zmienić język komentarza w grze FIFA 17 na angielski lub jakikolwiek inny.

Jeśli posiadasz wersję wielojęzyczną gry FIFA zakupioną np. bezpośrednio na Originie lub u zagranicznego dystrybutora (cdkeys, gamersgate etc) to wystarczy wykonać poniższe kroki:

  1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na grę FIFA 17 w naszej bibliotece gier w aplikacji Origin.
  2. Wchodzimy do „Właściwości gry”
  3. Następnie „Zaawansowane właściwości gry”
  4. W tabelce „Języki w grze” wyszukujemy interesujący nas język (np. angielski lub jakikolwiek inny)
  5. Wybieramy i klikamy „Zapisz”
  6. W tym momencie Origin pobiera nam aktualizację ważącą ok. 2.9 GB (może pojawić się napis „Naprawianie”)
  7. Po pobraniu update’u język instaluje się automatycznie.
  8. Otwieramy FIFĘ, rzechodzimy do ustawień gry wewnątrz niej, następnie zakładka „dźwięk” i zmieniamy z komentatora polskiego na angielski.
  9. Cieszymy się angielskim komentarzem w FIFIE.
  10. Napisy w grze możemy mieć polskie lub angielskie, nie mają one wpływu na język komentatorów.

Jeśli posiadasz wersję gry PL/RU, czyli polsko-rosyjską, to zmiany języka komentarza niestety nie ma. EA Sports FIFA Polska na pytanie o zmianę języka komentarza na Facebooku odpowiedziało:

Aby zmienić język na angielski musisz skontaktować się telefonicznie z Centrum Pomocy. Tam podczas rozmowy konsultant ma możliwość zmiany kodu w grze na wybrany język.

Niestety, sprawdziliśmy ten sposób i konsultant mówi, że nic nam nie poradzi i jeśli chcemy zagrać z zagranicznym komentarzem to musimy zakupić grę w wersji multijęzykowej. Taka wersja gry, wraz z angielskim komentarzem jest możliwa do kupienia np w sklepie cdkeys – FIFA 17 na PC. Niestety FIFA kupiona na Originie lub w wersji pudełkowej w Polsce będzie miała tylko polski język.

W przypadku gry FIFA 18 sytuacja wygląda identycznie. Polska wersja sprzedawana na Originie i w pudełkach zawiera tylko język polski i czeski. Jeśli chcesz zagrać w wersję angielską lub jakąkolwiek inną to musisz kupić wersję multilanguage. Najtańsza zagraniczna FIFA 18 w formie klucza na Origin to oferta cdkeys.com – okolo 45 euro/200 zł.

Nasza ocena jakości
Ocena użytkowników:
[Oddanych głosów: 5 Średnia ocena: 2.8]

Podobne gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *