lol

Dlaczego League of Legends jest najpopularniejszą grą wideo na świecie?

Jak według Ciebie wygląda typowy gracz? Nieokrzesany, niedostosowany społecznie młody człowiek? Kierownik średniego szczebla bez ambicji? Wysoce nieprawdopodobne, bo niektóre zabawki potrzebują dużo pieniędzy. A przy okazji mogą jeszcze przynieść spory dochód, a lol transfery graczy mierzy już w ogromne kwoty. To jeśli chodzi o cybersport i innowacyjne gadżety.

Konsole takie jak PlayStation czy Nintendo z różnego rodzaju gadżetami i entourage-em cybersportu nie są tanie. Czas więc rozstać się z wizerunkiem bladego, gibkiego młodzieńca za ekranem laptopa i uświadomić sobie, że wielu graczy to przedsiębiorcy biznesmeni.

Czym jest League of Legends w prostych słowach?

To oparta na rywalizacji gra zespołowa 5×5, która jest najpopularniejszą grą na PC na świecie, z ponad 100 milionami graczy każdego miesiąca. Gracze wybierają bohaterów, przydzielają się do ról (mag, tank, assassin itp.) i ruszają do ataku na bazę przeciwnika, która znajduje się po przeciwnej stronie pola gry. Celem drużyny jest dotarcie do Nexusa, kluczowej placówki wroga, i zniszczenie jej.

Czym różni się od Dota 2?

Choć obie gry należą do tego samego gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), League of Legends ma wiele unikalnych cech. Na przykład, istnieje dogłębne traktowanie mistrzów i świata: gra harmonijnie łączy lordów śmierci, cyberpunkowych ninja i kosmiczne smoki. A wokół nich zbudowane jest całe uniwersum: każda postać, frakcja czy miasto ma dramatyczną historię, są sojusznicy i przeciwnicy oraz cel. W sumie jest już 145 mistrzów! W uniwersum League of Legends powstają komiksy we współpracy z Marvelem, teledyski wirtualnych zespołów, które zdobywają szczyty list przebojów.

Dota była pierwotnie niestandardowym trybem dla strategii Warcraft III, wykorzystującym postacie dostępne w WoW. W Warcraft III gracz mógł za pomocą prostego edytora tworzyć własne mapy, ustalając zasady. Następnie customowa mapa Dota (Defense of the Ancients) odbiła się szerokim echem, stając się na tyle popularną, że Valve (światowej sławy producent i wydawca gier oraz właściciel największego sklepu z dystrybucją gier elektronicznych – STEAM) postanowił to skapitalizować, zatrudniając jednego z twórców oryginalnej mapy do pracy nad osobną grą, którą później nazwano Dot 2.

Dlaczego LoL stał się tak popularny?

To coś więcej niż tylko gra: w LoL możesz nie tylko grać, ale także zawierać znajomości i wykonywać kreatywne czynności, takie jak cosplaying i rysowanie sztuki o uniwersum. Animacje LoL-a odbiły się echem wśród milionów na całym świecie.

Nasza ocena jakości
Ocena użytkowników:
[Oddanych głosów: 1 Średnia ocena: 5]

Podobne gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *