civiv

Civilization IV spolszczenie

Oto fanowskie spolszczenie stworzone przez grupę Civ.org.pl, działa w wersji Steam i GOG.

Pobierz “Spolszczenie do Civ IV”

2szmvigoikza.html – Pobrano 1406 razy – 178,00 B

Civilization IV to czwarta odsłona popularnej serii gier strategicznych, której twórcą jest Sid Meier. Wydana w 2005 roku przez 2K Games, gra przenosi graczy w świat zarządzania i rozbudowywania swojej własnej cywilizacji od pradziejów do ery kosmicznej.

Głównym celem w Civilization IV jest zbudowanie potężnego imperium, które będzie dominować na przestrzeni wieków. Gracze mają do dyspozycji różne narzędzia, takie jak dyplomacja, handel, technologia czy wojna, aby osiągnąć swoje cele. Wybierając jedno z wielu dostępnych narodów, gracze podejmują decyzje dotyczące rozbudowy miast, badania naukowe, rozmieszczenia jednostek wojskowych i relacji z innymi cywilizacjami.

Civilization IV wprowadza szereg nowości i ulepszeń w porównaniu do poprzednich części serii. Grafika została unowocześniona, a silnik gry pozwala na większą swobodę w planowaniu i rozbudowie miast. System religii oraz kultury sprawia, że zarządzanie cywilizacją jest jeszcze bardziej złożone i satysfakcjonujące. Gra oferuje również nowe jednostki, technologie i budynki, które można odblokować w trakcie rozgrywki.

Dużym atutem Civilization IV jest jej rozbudowany tryb wieloosobowy, który pozwala na rywalizację z innymi graczami z całego świata. Gra oferuje także szereg scenariuszy i opcji dostosowania rozgrywki, dzięki czemu każda rozgrywka może być inna i dostarczać nowych wyzwań.

Podsumowując, Civilization IV to świetna pozycja dla fanów gier strategicznych oraz miłośników historii. Gra łączy rozbudowaną rozgrywkę z atrakcyjną oprawą graficzną, a liczne nowości i ulepszenia sprawiają, że jest to godny następca poprzednich części serii.

Dodatkowe instrukcje instalacji spolszczenia

Jeżeli posiadacie system Windows 10 lub Vista i po zainstalowaniu nieoficjalnego spolszczenia grupy Civ.org.pl. – pojawiają się błędy z polską czcionką to prosimy o przeczytaniu i zapoznaniu się z poniższą instrukcją. 

  1. Instalujemy spolszczenie normalnie czyli podajemy własciwa ścieżkę instalacji gry (domyślna to:  C:\Program Files\Firaxis Games\Sid Meier’s Civilization 4
  1. Obowiązkowo  restart  i  wchodzimy do Menu Start/ Uruchom
image 1
  1. Wpisujemy tutaj „REGEDIT”  i naciskamy OK  (musisz mieć uprawnienia administratora !)
image

       4.Wyskoczy nam wtedy okno edycji rejestru jak widać jest ono podzielone na 5 kluczy nas najbardziej interesuje pod klucz  „ HKEY_LOCAL_MACHINE”  dlatego go rozwijamy naciskając na strzałkę obok niego

  1. Ukażą nam się wtedy kolejne zakładki przechodzimy do kolejnego pod klucza „Software” ->

Następnie WOW6432Node-> Microsoft -> 

6. Następnie szukamy klucza „ Windows NT” rozwijamy go i poszukujemy „ CurrentVersion”

image 5

7.  No i szukamy tutaj klucza FONTS naciskając na niego pojawi nam się w prawym okonie zbiór zainstalowanych czcionek na naszym komputerze szukamy nazwy „Sylfaen” powinny być dwie wartości jedna określona jako Sylfaen_0 i Sylfaen_1

image 2

8. Usuwamy obie wartości

image 3

9. Zamykamy edytor  i wypakowujemy zawartość spolszczenie na inny dysk czyli podajemy mu inną ścieżkę niż gra np. :  c:/pliki z instalatora/ instalator wypakuje tam pliki wchodzimy do tego folderu wybieramy ”ASSETS” później „RES” następnie „FONTS”  i kopiujemy czcionkę „Sylfaen” do folderu (przeważnie jest to dysk C ) Windows\Fonts i tu wklejamy od razu się nam ona zainstaluje . Następnie restart żeby wszystko było zapisane  i  możecie się cieszyć polskimi znakami pod Vistą tak jak ja ☺

Nasza ocena jakości
Ocena użytkowników:
[Oddanych głosów: 1 Średnia ocena: 5]

Podobne gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *