undeadinclogo

Undead Inc. – recenzja

Undead Inc. to gra, która z jednej strony kusi ciekawym pomysłem na rozgrywkę, z drugiej zaś odstrasza kiepskim wykonaniem. Wcielamy się w szefa oddziału gigantycznej korporacji medycznej, która prowadzi nie tylko legalne badania nad lekami, ale też szemrane interesy z bronią biologiczną i niebezpieczną technologią.

Gra ma ciekawy koncept

image 21

Naszym celem jest zarobić jak najwięcej kasy, a dozwolone są wszelkie metody – od legalnej produkcji leków po handel bronią na czarnym rynku. Im bardziej ryzykowne interesy prowadzimy, tym większe ryzyko wpadnięcia w ręce policji. Musimy więc balansować na granicy prawa i nielegalu, uważając na gliny, ale też na skutki uboczne naszych działań – epidemie, bunty pracowników, a nawet ataki zombie!

Dodatkowym smaczkiem gry jest system pracowników. Każdy z nich ma swoje statystyki i charakter, co wpływa na jego morale i wydajność. Musimy więc dobierać personel z głową, żeby uniknąć kłopotów. No i oczywiście nasze działania mogą mieć też negatywny wpływ na opinię publiczną i morale pracowników.

W każdej chwili możemy spakować kasę i swoich najlepszych pracowników i czmychnąć z toną gotówki, zanim wszystko się posypie. To całkiem zabawny mechanizm, który pozwala uniknąć całkowitej porażki.

image 22

Niestety, gra ma też swoje wady…

Przede wszystkim interfejs gry nie jest zbyt przyjazny. Wiele rzeczy nie jest do końca wyjaśnionych, a tutoriale mogłyby być bardziej szczegółowe. Do tego dochodzi brak szybkich opcji wyboru, co potrafi być frustrujące.

…i początek gry jest nudny

Na początku rozgrywki niewiele się dzieje i trzeba czekać na jakieś akcje. Dopiero jak pojawili się zombiaki i policja, to zaczęła się prawdziwa zabawa! Właściwie to czekałem na kłopoty, bo sama rozgrywka, kiedy wszystko idzie gładko, nie jest zbyt emocjonująca.

Undead Inc. – gra z potencjałem, ale na razie do dopracowania

image 23

Undead Inc. to gra, która ma duży potencjał. Pomysł zarządzania własną korporacją w styluUmbrella Corporation, uciekania przed policją i kontrolowania szalonych naukowców jest naprawdę intrygujący. Niestety wykonanie kuleje. Gra wymaga zbyt długiego rozkręcenia i nawet później walczymy z niedoróbkami technicznymi i dziwnym designem niektórych elementów. Gdyby twórcy dopracowali te rzeczy, mogłaby to być naprawdę świetna gra! Na razie jednak ciężko ją polecić. Dodatkowo, w grze brakuje polskiej wersji językowej.

Nasza ocena jakości
Ocena użytkowników:
[Oddanych głosów: 0 Średnia ocena: 0]

Podobne gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *