Recenzja Farm Manager World (wczesny dostęp)

Grałem trochę w poprzednie gry z serii Farm Manager – czyli 2018 i 2021. Teraz miałem szansę zagrać w Farm Manager World i jest nieźle, ale widać, że gra jest jeszcze we wczesnym dostępie na Steamie – czyli w tzw. Early Access. Jest trochę bugów, ale sam gameplay nadal jest spoko.

image 1

Jedna z największych zmian to opcja rozwijania naszej farmy w różnych częściach świata. Zaczynamy w Europie, a dalej ruszamy do Ameryki Środkowej i Azji. Każdy region to odmienne klimaty, rodzaje gleby i co najważniejsze – nowe gatunki roślin, które wymagają specyficznych warunków. Dzięki temu rolniczy tycoon nabiera zupełnie innego wymiaru!

Oprócz doboru roślin, w „Farm Manager World” musimy jeszcze bardziej zagłębić się w analizy gleby. Badanie jej pH, wilgotności i zawartości azotu oraz odpowiednie stosowanie nawozów podnosi jakość naszego gruntu. Pozytywne wyniki widać w plonach! Dodatkowo, płodozmian staje się niezbędną praktyką, dzięki której podnosimy wydajność pól!

image

Hodowla zwierząt to oczywiście podstawa. Musimy o nasze futrzaki i kopytka dbać, odpowiednio je karmić, leczyć i pozyskiwać od nich cenne zasoby. A mówiąc „o maszynach”… tych w nowej odsłonie jest zatrzęsienie, co nadaje grze jeszcze więcej realizmu. Kombajny, traktory, siewniki – zarządzanie parkiem maszynowym to wyzwanie logistyczne. Musimy pamiętać o ich stanie technicznym i odpowiednim tankowaniu – zaniedbanie tutaj może kosztować nas stratę cennego czasu w trakcie żniw.

To, co dzieje się na rynku, stało się jeszcze ważniejsze! Musimy z uwagą śledzić popyt i podaż, aby kupować i sprzedawać nasze plony w odpowiednich momentach. Do naszej dyspozycji oddano również fabryki! Przetwarzanie surowców to kolejne źródło dochodów – możemy piec, marynować, kisić i mrozić na potęgę. A fani zielonych technologii będą zachwyceni – mamy możliwość rozwoju farmy ekologicznej. To dodatkowy poziom skomplikowania (choroby, szkodniki), ale może okazać się wyjątkowo opłacalne.

image 2

Przyznaję, że początkowo poczułem się przytłoczony nowymi poziomami mikrozarządzania. Natłok parametrów związanych z glebą i roślinami spowodował, że poczułem się bardziej jak administrator niż rolnik. Możliwość popełnienia wielu błędów i ich dotkliwe konsekwencje lekko przygasiły pierwotną radość. Ale to tylko pierwsze wrażenie.

„Farm Manager World” z całą pewnością nie jest dla graczy szukających relaksującej rozgrywki, ale jeśli jesteście wielbicielami gatunku tycoon, to czeka Was tu masa satysfakcji. Gra oferuje coś nowego, jednocześnie pozostając wierna serii.

Rozgrywka
Grafika
Dźwięk
Przyjemność z gry

Farm Manager World jest dostępny na Steamie za 91,99zł (obecnie z 10% zniżką za 82,79zł).

Nasza ocena jakości
Ocena użytkowników:
[Oddanych głosów: 0 Średnia ocena: 0]

Podobne gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *