Wolf ET Legacy Steam

Jak grać w Wolfenstein: ET? Legacy!

Wolfenstein: Enemy Territory to darmowa gra FPS online, która została wydana w maju 2003 roku. Przez długi czas konkurowała ona o serca polskich graczy z jeszcze popularniejszą strzelanką – Counter Strike 1.6. W jaki sposób możemy grać w Wolfa ET w tym roku? Odpowiedzią na to jest modyfikacja stworzona przez fanów o nazwie ET: Legacy.

Czym jest ET: Legacy?

ET: Legacy to projekt open-source, który stworzył poprawnie działający mechanizm klient/serwer na obecne czasy. W oryginalną wersję Wolfensteina: ET nadal można grać, ale jest ona bardzo przestarzała, a cała społeczność przeniosła się właśnie na modyfikację ET: Legacy, która dodaje wiele usprawnień i działa bezproblemowo na najnowszych systemach operacyjnych Windows 7, 8, 10, 11.

Skąd pobrać Wolf:ET Legacy?

ET: Legacy można pobrać z oficjalnej strony społeczności: tutaj, dostępne są tam też wersje na MacOS, Linux, Raspberry Pi czy na Androida. Co jeszcze nowego dodaje ET: Legacy? Przede wszystkim usuwa wiele błędów względem ostatniej oficjalnej wersji Wolfa 2.60b, pozbywa się usterek bezpieczeństwa, dodaje nowe ficzery i lekko ulepsza grafikę gry.

Lista aktywnych serwerów Wolfenstein: Enemy Territory:

Jak grać w Wolfenstein: Enemy Territory na Steamie?

wolf et instalacja

W 2022 roku Bethesda dodała oficjalnie Wolfensteina na platformę Steam. Niestety, jest to praktycznie oryginalna wersja gry, jedyne zmiany to usunięcie Punkbustera, implementacja etkey-a bezpośrednio do klienta gry i rekompilacja kodu źródłowego ze względów prawnych. Aby cieszyć się dostępnymi serwerami i modem ET:Legacy na Steamie polecamy poradnik:

W skrócie:

  • instalujemy Wolf:ET przez Steama
  • pobieramy ET: Legacy
  • nadpisujemy pliki z ET: Legacy do folderu z grą
  • i jeszcze kilka kroków wyjaśnionych w filmiku

Podobne gry

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *