policja gry pc

Gry policyjne na PC – w co zagrać?

Gry policyjne na PC od lat przyciągają uwagę graczy, którzy chętnie wcielają się w rolę funkcjonariuszy porządku publicznego i rozwiązują różnego rodzaju przypadki kryminalne. Wiele produkcji oferuje wiele różnorodnych mechanik rozgrywki, od akcji i strzelanek po symulacje i gry przygodowe.

W artykule przedstawimy najciekawsze gry policyjne na PC, które zapewnią rozrywkę zarówno fanom gatunku, jak i początkującym graczom. Przedstawimy tytuły, które wyróżniają się ciekawymi fabułami, rozbudowaną mechaniką rozgrywki, a także oryginalnymi pomysłami na tematykę policyjną.

 1. „Sleeping Dogs” – gra akcji osadzona w Hongkongu, w której gracz wciela się w tajnego agenta policji, który musi infiltrować gangi i odkryć spisek zagrażający bezpieczeństwu miasta. Gra wyróżnia się mocnymi elementami walki i otwartym światem do eksploracji.
 2. „Max Payne 3” – gra akcji, w której gracz wciela się w tytułowego policjanta, który walczy z kryminalnymi syndykatami w fikcyjnym mieście São Paulo. Gra wyróżnia się dynamicznymi scenami strzelanek i filmowym stylem narracji.
 3. „Police Quest” – klasyczna seria gier przygodowych, w której gracz wciela się w detektywa policji Sonny’ego Bonda, który rozwiązuje różnego rodzaju przypadki kryminalne. Seria wyróżnia się dużym naciskiem na realizm i precyzyjne odwzorowanie procedur policyjnych.
 4. „SWAT 4” – taktyczna gra FPS, w której gracz wciela się w lidera drużyny SWAT i musi przeprowadzać misje polegające na neutralizacji uzbrojonych przestępców. Gra wyróżnia się dużym naciskiem na taktykę i kooperację z innymi członkami drużyny.
 5. „LA Cops” – gra akcji osadzona w Los Angeles, w której gracz wciela się w funkcjonariuszy policji, którzy muszą walczyć z przestępcami i przywrócić porządek na ulicach miasta. Gra wyróżnia się stylizacją na retro i dynamicznymi scenami walki.
 6. „This Is the Police” – gra symulacyjna, w której gracz wciela się w szefa policji, który musi zarządzać pracą swoich podwładnych i rozwiązywać różne przypadki kryminalne. Gra wyróżnia się ciężkim klimatem i podejmowaniem trudnych decyzji, które wpływają na dalszy rozwój fabuły.
 7. „Hotline Miami” – gra akcji, w której gracz wciela się w płatnego zabójcę i wykonuje różne misje dla tajemniczych zleceniodawców. Gra wyróżnia się brutalnymi scenami walki i stylizacją na lat 80. XX wieku. Chociaż gra nie jest bezpośrednio związana z tematyką policyjną, to w jej fabule pojawiają się elementy związane z walką z przestępczością.
 8. „Beat Cop” – gra przygodowa, w której gracz wciela się w policyjnego sierżanta Jacka Kelly’ego, który musi patrolować ulice Nowego Jorku i rozwiązywać różne przypadki kryminalne. Gra wyróżnia się klimatem lat 80. XX wieku i dużą swobodą w podejmowaniu decyzji.
 9. „Disco Elysium” – gra RPG, w której gracz wciela się w detektywa, który próbuje rozwiązać skomplikowaną sprawę kryminalną w postindustrialnym mieście. Gra wyróżnia się niezwykle rozbudowanym systemem dialogowym i wyjątkowym stylem graficznym.
 10. „Battlefield Hardline” – gra akcji z elementami strzelanek, w której gracz wciela się w policjanta i walczy z przestępcami. Gra wyróżnia się dobrze zaprojektowanymi mapami i różnorodnymi trybami rozgrywki.
 11. „Ready or Not” – taktyczna gra FPS, w której gracz wciela się w członka jednostki SWAT i musi przeprowadzać misje antyterrorystyczne i rozwiązywać różne przypadki kryminalne. Gra wyróżnia się dużym naciskiem na realizm i kooperację z innymi członkami drużyny.
 12. „Flashing Lights” – symulator policyjny, w którym gracz wciela się w policjanta, strażaka lub ratownika medycznego i musi wykonywać swoje obowiązki w dynamicznym mieście. Gra wyróżnia się otwartym światem do eksploracji i możliwością kooperacji z innymi graczami.
 13. „LEGO City: Tajny Agent” – gra akcji osadzona w świecie klocków LEGO, w której gracz wciela się w tajnego agenta policji i musi walczyć z przestępcami w mieście. Gra wyróżnia się humorystyczną stylistyką i otwartym światem do eksploracji.
 14. „Police Stories” – taktyczna gra akcji, w której gracz wciela się w policjanta i musi przeprowadzać operacje antyterrorystyczne i rozwiązywać różne przypadki kryminalne. Gra wyróżnia się dużym naciskiem na taktykę i kooperację z innymi członkami drużyny.
 15. „Sherlock Holmes: Crimes and Punishments” – gra przygodowa, w której gracz wciela się w słynnego detektywa Sherlocka Holmesa i rozwiązuje różne przypadki kryminalne. Gra wyróżnia się ciekawą mechaniką dedukcji i możliwością podejmowania decyzji, które wpływają na dalszy rozwój fabuły.

Gry z pościgami policyjnymi

 1. „Need for Speed: Hot Pursuit” – gra wyścigowa, w której gracz może wcielić się zarówno w kierowcę rajdowego, jak i policjanta. Gra oferuje wiele różnych trybów rozgrywki, w tym pościgi, w których policja musi zatrzymać kierowców łamiących przepisy drogowe.
 2. „Driver: San Francisco” – gra wyścigowa z elementami strzelanek, w której gracz wciela się w policjanta, który musi walczyć z przestępcami i rozwiązywać różne przypadki kryminalne. Gra wyróżnia się ciekawą mechaniką przenoszenia się między pojazdami i rozbudowanym trybem multiplayer.
 3. „The Crew 2” – gra wyścigowa, w której gracz może wcielić się w kierowcę rajdowego, motocyklistę, łodziarza lub pilota samolotu i wziąć udział w różnych wyścigach i pościgach. Gra oferuje ogromny otwarty świat i rozbudowane funkcje społecznościowe.

Podsumowując, gry policyjne na PC to gatunek, który oferuje wiele różnorodnych produkcji, pozwalających na wcielenie się w rolę funkcjonariuszy policji i rozwiązywanie różnych zagadek kryminalnych. W przedstawionym artykule wymieniliśmy najciekawsze tytuły, które wyróżniają się zarówno rozbudowaną mechaniką rozgrywki, jak i ciekawymi fabułami. Oczywiście, wybór najlepszych gier policyjnych zależy w dużej mierze od preferencji gracza, jednakże przedstawione tytuły na pewno zainteresują fanów gatunku. Jeśli zatem poszukujesz interesującej rozgrywki, w której będziesz miał szansę wcielić się w rolę prawdziwego policjanta, koniecznie wypróbuj którąś z wymienionych gier i przekonaj się, jak wiele ciekawych przygód czeka na Ciebie w wirtualnym świecie policyjnych łowców przestępców.

Podobne gry

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *