concept hall transition

Deceit 2 – czy jest lepsza od jedynki? Nasza recenzja

  • Ocena ogólna: 8,5/10
  • Data wydania: 14.09.2023
  • Platforma: PC

Deceit 2, najnowsza odsłona multiplayerowej gry akcji z elementami survival horroru, przenosi nas do przerażającego szpitala psychiatrycznego Millhaven. Studio World Makers, które wcześniej zasłynęło pierwszą częścią cyklu, ponownie dostarcza nam naprawdę potworne i emocjonujące doświadczenie. W najnowszym sequelu twórcy skupili się na jeszcze większym stopniu immersji, rozwoju fabuły i udoskonaleniu mechanik rozgrywki. Czy Deceit 2 dostarcza pełnej przyjemności w zabawie i czy poruszane tu tematy są odpowiednio przerażające? Przekonajmy się.

Opowieść, która osacza Cię grozą

deceit2 screenshot 3

Deceit 2 rozpoczyna się od zagłębienia nas w mroczną historię szpitala Millhaven. W 1979 roku miała tam miejsce okultystyczna ceremonia, z której ocalała tylko jedna osoba. Lata później, grupa Anonimowych Poszukiwaczy Prawdy przybywa do szpitala, aby go zbadać i odsłonić jego tajemnice. Niestety, zostają ocaleni przed zagrażającym im niebezpieczeństwem przez Mistrza Gry, który infekuje dwóch z nich wirusem pozwalającym na przemianę w bestialskie monstra. Zdrowe duchy uwięzione w szpitalu stanowią klucz do ucieczki z Millhaven, jednak zainfekowani są zdecydowani na zabicie ich i przeniesienie do piekielnego wymiaru.

Fabuła Deceit 2 jest pełna tajemnic i intryg. Początkowo stawiamy czoła przerażającym stworom, ale im bardziej posuwamy się do przodu, tym więcej informacji odkrywamy na temat przeszłości szpitala i jego pacjentów. Twórcy świetnie wyważają napięcie i tajemniczość, co utrzymuje zainteresowanie gracza przez całą grę. Historia jest nie tylko pretekstem do walki o przetrwanie, ale także zagłębieniem się w mroczne zakamarki ludzkiej psychiki.

Gameplay

deceit2 screenshot 5

Deceit 2 oferuje nam dwie różne role do wyboru – tych, którzy są zdrowi i starają się uciec z Millhaven oraz zainfekowanych, którzy dążą do pełnienia okrutnej roli Mistrza Gry. Każda z tych ról zapewnia inny styl rozgrywki, co przekłada się na różne cele i zadania do wykonania.

Gracze wcielający się w postać zdrowych Poszukiwaczy muszą czujnie obserwować otoczenie, zbierać dusze związane z przeszłością szpitala i unikać podejrzanych postaw innych graczy. Zbieranie dusz jest kluczowym elementem, ponieważ tylko ich pełna kolekcja otworzy drogę do ucieczki. To jednak nie wszystko, gdyż zarażeni mają również za zadanie poprzez aktywowanie krwawych ołtarzy wprowadzić swoje ofiary w piekielny wymiar. Wszelkie starania zdrowych polegają na odkrywaniu zainfekowanych i ich eliminacji, zanim ci doprowadzą do zerwania rzeczywistości.

Mechanika rozgrywki Deceit 2 jest dobrze przemyślana i dynamiczna. Otwarty świat Millhaven daje wiele możliwości eksploracji, odkrywania tajemnic i odruchowej walki o przetrwanie. Kiedy wszyscy gracze łączą swoje siły i współpracują, gra staje się nie lada wyzwaniem. Warto jednak zaznaczyć, że każda runda jest wyjątkowa i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji dzięki losowo generowanym wydarzeniom.

Klimat i grafika

Deceit 2 wizualnie zachwyca swoimi detalami i atmosferą. Przy użyciu potężnego silnika graficznego Unreal Engine 5, twórcy dopieszczają wszystkie elementy gry, od modeli postaci, przez otoczenie, aż po zapierające dech w piersiach potwory. Mroczne korytarze i ponure sale szpitala doskonale oddają charakter i historię tego miejsca.

Dźwiękowcy również zasługują na ogromne brawa. Ambienty, odgłosy potworów oraz ścieżka dźwiękowa wnoszą dodatkową warstwę grozy i napięcia. Głosy postaci bardzo dobrze oddają emocje i stany psychiczne bohaterów, co jeszcze bardziej wprowadza nas w mroczny nastrój gry.

Innowacyjne rozwiązania

Jednym z najciekawszych aspektów Deceit 2 jest wprowadzenie tajemniczego handlarza, u którego gracze mogą wymieniać zebrane dusze na przydatne przedmioty. Oferowane wyposażenie, takie jak teleport, peleryna-niewidka czy maska, znacznie ułatwiają i zmieniają dynamikę rozgrywki. Możemy również dokonywać zakupów mających na celu stworzenie zespołu, który jest w stanie znaleźć drogę ucieczki, czy też wykrywać infekcje wśród innych graczy. To innowacyjne rozwiązanie, które dodaje głębi i taktyki do rozgrywki.

Deceit 2 nie ma niestety polskiej wersji językowej.

Podsumowanie

Deceit 2 to pełne grozy, mrozu i adrenaliny doświadczenie, które z pewnością zadowoli fanów gier akcji, survival horrorów oraz miłośników multiplayera. Wciśnięci pomiędzy zdrowymi a zainfekowanymi graczami, musimy stawić czoła swoim lękom, podejrzeniom i manipulacjom. Mocna fabuła, wciągająca rozgrywka i przerażające potwory sprawiają, że jest to tytuł, który trzeba mieć na uwadze.

Grając w Deceit 2, możemy naprawdę poczuć strach przed nieuchronnym losem i konfrontować się ze swoimi największymi lękami. Czy odważysz się stanąć twarzą w twarz z mrocznymi tajemnicami Millhaven? Jeśli tak, to ta gra jest dla Ciebie.

Nasza ocena jakości
Ocena użytkowników:
[Oddanych głosów: 0 Średnia ocena: 0]

Podobne gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *