borderlandsy3

Borderlands 3 – uwaga, spolszczenie nie istnieje!

Wszyscy znamy i kochamy Borderlands 3, tę szaloną strzelankę od studia Gearbox Software. Kto by się nie uśmiał na żarty Claptrapa albo nie zatęsknił za eksploracją tych kolorowych, pełnych niebezpieczeństw planet? No cóż, dla nas, Polaków, ta gra ma pewien minus – brak oficjalnego spolszczenia.

Choć gry coraz częściej są dostępne po polsku, to jednak nie wszystkie doczekują się naszego języka. Niestety, Borderlands 3 jest jednym z tych tytułów. Mimo, że polska społeczność graczy nie raz prosiła twórców o spolszczenie, to jednak producenci nie posłuchali tych wezwań.

Ale wiecie co? Fani nie dali za wygraną! Kilka grup pasjonatów postanowiło zrobić to na własną rękę i stworzyć spolszczenie do Borderlands 3. To była nie lada wyzwanie, bo gra ma mnóstwo dialogów, dużo tekstu do przetłumaczenia, a do tego trzeba było zachować ten specyficzny humor, który jest wizytówką serii.

Niestety, pomimo zapału i postępów, te fanowskie projekty natrafiły na sporo przeciwności losu. Problemy techniczne, brak oficjalnego wsparcia czy po prostu brak czasu u wolontariuszy, złożyły się na to, że prace nad spolszczeniem zostały wstrzymane.

Teraz, szansa na to, że zobaczymy Borderlands 3 po polsku, jest raczej mała. To smutna wiadomość dla wielu graczy, którzy chcieliby cieszyć się grą w naszym języku. Chociaż wiele osób bawi się świetnie z grą w wersji angielskiej, to przecież wiadomo, że gra w naszym rodzimym języku to coś zupełnie innego.

Ten artykuł ma też być przestrogą przed pobieraniem fałszywych spolszczeń do Borderlandsów 3. Wyniki w Google pokazują strony z wirusami lub z opcją pobrania fałszywego pliku spolszczenia poprzez premium SMS, na którym stracimy pieniądze. Więcej o takich nieistniejących spolszczeniach piszemy w innym artykule.

Podobne gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *